Irodalmi nap 2019

Az Alternatíva Életfa Iskola megalakulásakor, Badonics Adrienn kezdeményezésére rendeztük meg az első irodalmi napot, melyet, hagyományként, minden tanévben szeretnénk megrendezni. Így történt az idei tanévünkben is. Ennek a napnak a célja, hogy minden gyerek és tanár elhozhasson, megmutasson (szavaljon, elmondjon, vagy felolvasson) egy-egy irodalmi alkotást, melyet szívesen oszt meg a közösséggel. Az eseményen az iskola minden tanulója és tanára részt vett, aki szeretett volna, a szereplésével, a többiek közönségként. Szerepeltek alsósok, felsősök, tanárok, s még iskolánk volt diákjai is. Ki verset szavalt, ki novellát mondott, hangzott el saját novella és vers is. Dalszöveget is hallhattunk, különleges, prózai előadásban.

Nem verseny volt, mégis nagy-nagy izgalom annak,aki a közönség elé állt és akkor is, amikor a társunkért izgultunk, hogy ügyesen szerepeljen. A “zsűri”-nek sem az volt a dolga, hogy rangsort állítson fel, hanem az, hogy értékeket emeljen ki minden előadás után, tanácsokkal lássa el az előadókat; természetesen az értékeléseknél az elmaradhatatlan humor sem hiányzott. Nagy pillanatokat éltünk meg, megismertük egymást olyan oldalról, amit eddig még nem ismertünk. A volt diákokból és magyar tanárunkból álló zsűri tagjainak külön hálásak lehetünk, akik az irodalmi nap színvonalához nagyban hozzájárultak, színesebbé, különlegessé téve az eseményt. Köszönjük Karlowits-Juhász Orchideának a csodás kitűzőket, melyeket minden szereplő büszkén viselhet. Ha kiváncsi vagy a képekre, kattints ide.

Költészet napja montázs.jpg
Untitled

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Twitter kép

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s