Fazekas foglalkozás Boldván

Az Alternatíva Életfa Iskola diákja (5. évfolyamtól felfelé) lehetőséget kaptak, hogy ellátogassanak Boldvára, ahol Kabdemon János irányításával bepillantást nyerhettek a fazekas mesterségbe. Egy órás, ingyenes fazekas-agyagos foglalkozáson vettek részt, az alapanyagokat ők biztosították. Nagyon nagy élmény volt minden résztvevő diákunknak és az őket kísérő pedagógusnak is az az 5 alkalom, amikor ott lehettek. Az alkotásokat száradás és égetés után eljuttatják iskolánkba. A foglalkozás  másik része, nagyjából 1 óra, amely tematikájában a bencés életre, az itt íródott Halotti beszéd és könyörgésre (első magyar nyelvű nyelvemlék), a templom (az egykori monostor maradványa) megtekintésére és gyógynövénysétára épült. Nagy köszönet  a lehetőségért!

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Twitter kép

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s