Egészségnap 2022

Az idei egészségnapunkon is jól érezhette magát mindenki. Moncsi indította a napot zenés tornával, először a kicsik, majd a felsőbb osztályok és természetesen a tanárok bevonásával. Az iskola tanulói nyolc csapatot alakítottak, mindegyikbe vegyesen válogatták össze a különböző osztályok tanulóit a csapatkapitányok. A csapatoknak nyolc állomást kellett a nap során bejárniuk, melyeken értékes ismereteket és pontokat szereztek.  

– bekötött szemmel különböző ízeket kellett felismerniük,  

– már-már elfeledett mozgásos, ugráló játékokban megmutatni  ügyességüket, 

– érdekes kísérleteket kipróbálni,

– társasjáték segítségével  új ismeretekre szert tenni, 

– növényeket felismerni, madarakat beazonosítani hangjuk alapján, 

– gyógynövényeket, fűszernövényeket felismerni, megismerni értékes tulajdonságaikat, 

– közös művészi alkotásban részt venni, melynek végeredményeként egy mindenki keze munkáját megörökítő, csodás kép született. 

Végül egy – a tizedik osztályosok által tervezett és irányított – akadálypályán végig haladni. Miközben a csapatok állomásról állomásra haladtak, az elsősök, az általuk elkészített zöldség és gyümölcs falatkákkal kínálták az állomásokra érkezőket, a tizenegyedik osztályosok pedig  sok-magvas pizza-kenyeret sütöttek mindenki örömére. A tizenkettedikes fotós osztályunk fényképezőgéppel, telefonnal örökítette meg a különböző helyszínek eseményeit.

A mai napon megnyitottuk az iskolánkban dolgozó Tóbisné Topa Anikó grafikáiból és fotóiból készített kiállítást is. Köszönet mindenkinek ezért a csodás napért! Az összes képért kattints ide!

Vélemény, hozzászólás?

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Twitter kép

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s